Изненада: Светлана Каменова грабна бронз на Световното първенство

1990
Снимка: bgboxing.org

Светлана Каменова грабна бронзов медал на Световното първенство по бокс за жени в Ню Делхи. Българката се окичи с отличието след преразглеждане на резултатите в категория до 57 килограма. Европейската вицешампионка зае третото място на турнира, което се случва за втори път в кариерата й след 2012 година.

Каменова загуби четвъртфиналната си битка от Лин Ю-Тин по точки, но треньорският щаб на националния тим, начело с Борислав Георгиев, направи оплакване от умишлено нечистите действия на представителката на Тайван. Бордът на директорите и международните съдии взеха решение да декласират Тин.

ОЩЕ: Да покориш тежка категория на 20: Как Майк Тайсън изгря в световния бокс (ВИДЕО)

Светлана Каменова

От специализираната комисия на ИБА стигнаха до единодушно заключение да анулират резултатите на азиатката заради поредица от неправомерни постъпки на ринга, съобщиха от БФБокс. Припомняме, че Станимира Петрова не успя да започне участието си в Индия, тъй като получи внезапна бъбречна криза.