Сребро за България от най-голямото състезание за спортисти с интелектуални увреждания

2166
Снимка: Федерация по адаптирана физическа активност

Александър Асенов спечели първи медал за България в шестото издание на най-голямото състезание в света за спортисти с интелектуални увреждания "Глобал Геймс 2023", което се провежда във Виши (Франция).

При изключителната конкуренция на състезатели от 44 държави от всички континенти, част от които са Бразилия, Австралия, Италия, Мексико, Франция, Шри Ланка, Полша, Япония, Португалия, Колумбия, Испания и други, българинът завоюва сребърното отличие в трибоя при мъжете. Асенов записа 7. 14 метра в тласкането на гюле, 3. 85 метра в скока на дължина и 14. 55 секунди в бягането на 100 метра, като това го нареди на второ място след Никола Варапин от Франция.

ОЩЕ: Емилиян Костадинов спечели сребърен медал в най-голямото първенство на САЩ за хора със Синдром на Даун

Радена Ангелова пък се класира за финал в бягането на 100 метра при жените, спирайки хронометрите на 17.86 секунди. В надпреварата спортистите си оспорват отличията в 11 вида спорт. Българската делегация е от 10 души с водач Слав Петков, президент на Федерацията по адаптирана физическа активност, и специалистите Бойка Петкова и Зоя Тодорова - треньори по лека атлетика, Десислава Асенова - технически сътрудник и Десислава Петкова - PR ФАФА България и АФА специалист.

Български успех 🇧🇬🇧🇬🇧🇬 При убийствена конкуренция Александър Асенов грабна среброто в трибоя при мъжете, а Радена Ангелова се класира за финал на 100 м. при жените!!! #FAPABulgaria #VIRTUS #GG2023 #VICHY

Публикувахте от FAPA Bulgaria в Вторник, 6 юни 2023 г.