Напредват строителните дейности на две улици в Плевен

07 юли 2022, 13:29 часа 1887 прочитания 0 коментара

Основните улични ремонти в Плевен напредват според направените разчети. На ул. „Родопи” е изграден нов участък с конструкция и бордюри. Извършва се реновиране на рамки и решетки на дъждоприемните шахти и се изгражда нова контейнерна площадка. Подменени са бордюрите, след което ще се извърши ремонт на тротоарите и в участъка ще бъде направено цялостно преасфалтиране. Нова асфалтова настилка ще бъде положена при свързването с ул. „Васил Друмев” и ул. „Даме Груев”.

Още: С много настроение започна новата учебна 2025/2026 година в община Плевен

Още: Община Плевен с подаръци за първокласниците - ранички и учебни пособия

Ремонтните дейности на ул. „Бургас” започнаха през м. октомври миналата година с изграждане на стоманобетонови подпорни стени за укрепване на откосите и платното. На този етап на улицата е изградена нова пътна конструкция, бордюри и тротоари, положен е първият пласт от асфалтовата настилка. Преди ремонта е извършена подмяна на водопровода и силови кабели от експлоатационните дружества. Изграждат се нови контейнерни площадки и дъждоприемни шахти.ю

Още: Добра новина: Плевен ще има вода

Още: С военен ритуал и панихида Плевен почете 148-ата годишнина от Третия щурм за Освобождението на града

Тази седмица „ВиК” започна подмяна на водопровода по ул. „Кара Колю”. Успоредно работници на „Инжстрой”извършват основен ремонт на улицата в участъка от ул. „Българска авиация“ до бул. „Георги Кочев“. Ще бъдат изградени нова пътна конструкция, бордюри и тротоари, нови контейнерни площадки и дъждоприемни шахти. Ще бъдат обособени паркоместа и ще бъде положена нова асфалтова настилка.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес