Сънародниците ни в чужбина не само трябва да са добре осведомени, а много добре информирани за случващото се в България.
Още: "Ако исках да е шумно, щеше да има цирк": Ваня Григорова за раздялата си с БСП
Още: ДБ не искат да торпилират еврозоната: Атанас Славов каза ще го бъде ли вотът на недоверие
Това заяви депутатът от "Демократична България" Антоанета Цонева пред БНТ по повод това как българите зад граница да получават качествено съдържание от обществените медии и работата в тази насока на ресорната комисия в НС.
Според Цонева избирателната активност няма да падне чрез този вид вот.
По повод нов политически проект на служебните финансов и икономически министри народната представителка коментира: Кирил Петков и Асен Василев са най-успешните министри от служебното правителство. "Демократична България" подкрепя силно техните политики. Кирил Петков продължи битката на ДБ за ББР. Той показа, че при политическа воля за кратко време могат да се постигнат много неща. Ние не сме конкуренти, а съмишленици. Подкрепяме дейността им в служебния кабинет.
Още: Росен Желязков: Еврозоната е несъществуващ демон
Още: Борисов: Отиването на избори след еврозоната ще е катастрофа за България (ВИДЕО)
На въпрос дали ДБ ще има собствен кандидат за президент, Антоанета Цонева заяви, че е въпрос на решение вътре в коалицията.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Радев пак с надежда да има референдум за еврото - заради действията на Конституционния съд
Още: Желязков пред ПАСЕ: Очакваме подкрепа от Съвета на Европа за защита на македонските българи
"Демократична България" направи всичко по силите си за кабинет - вече се нуждаем от едно добро управление. Трябва да се научим на важен урок и да се върнем към старомодните парламентарни традиции", завърши депутатът.
Най-добре е изборите да бъдат 2 в 1 и в средата на ноември месец. Избори 2 в 1 ще са предизвикателство за хората, защото трябва да следят две различни кампании, каза още тя.
Прочетете още по темата: Антоанета Цонева: Управляващите се страхуват от вот извън България, който не може да бъде калкулиран в техните сметки (ВИДЕО)
Още: Желязков обяви колко българи искат да напуснат Израел и Иран, търсят се възможности
Още: Атанас Атанасов: Даниел Митов е изоставен във функцията си на вътрешен министър