Доктор Симидчиев посочи защо се е кандидатирал за депутат

02 март 2021, 08:19 часа 7671 прочитания 0 коментара

„Ако отказвате достатъчно дълго да влезете в политиката, ще влязат хора, които не искате да са там”. Така, перифразирайки думи на Платон, пулмологът д-р Александър Симидчиев обясни защо е решил стане кандидат-депутат.

Още: Протест на "Възраждане" поиска оставката на правителството

Още: Вицепремиер: Правителството скърца, но няма реална алтернатива

Той сподели, че много хора са го попитали защо влиза в политиката, която, по думите им била мръсна работа:

„Осъзнавам, че това е така и същевременно виждам, че ако няма хора, от които да искаме разнородно мнение и да може да дискутираме по теми, ще останат понятия, които са дебалансирани от моя гледна точка”, заяви пулмологът пред Нова телевизия.

Поканата да стане кандидат-депутат Симидчиев посочи, че му е била отправена от председателя на „Да, България”.

Още: Групата на "Обнови Европа" в ЕП настоя за освобождаване на Благомир Коцев

Още: "Не сме правителство еднодневка": Желязков за вота на недоверие

„Влязох в коалицията, защото, ако следите моето развитие няколко години, ще видите, че това, което ме интересува е чистият въздух, климатичните промени, дигитализацията в здравеопазването. Това са все неща, които са същностни в програмата на коалицията”, уточни още той.

Експертът определи като притеснителен броя на новите случаи на коронавирус за деня - 2 588. Д-р Симидчиев посочи, че е очаквал такъв след около десетина дни.

„Последните четири седмици кривата върви нагоре. Засега нямаме данни, че върви надолу. Четирите седмици са тенденция - нагоре”, обясни пулмологът.

Балансираните мерки, които са довели до намаляването на скоростта на развитието на пандемията, той определи като правилна стъпка.

Още: Методи Байкушев: Въображението на прокуратурата е ужасно бедно

Още: Проф. Даниел Вълчев: Няма юридически смисъл в оставането на Благомир Коцев в ареста

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес