Съвсем различни са целите, съвсем различен е мотивът, поради който хората излязоха на площадите през последните два месеца в сравнение с протестите през 90-те години. През 90-те говорехме за липса на ход на хората, освен да излязат и да пометат властта, която доведе до бедност. Това каза пред БНР журналистът от вестник "Труд" Емил Спахийски, носител на наградите „Черноризец Храбър“, „Джон Паница“.
Още: Светлин Тачев: Радев иска да поведе опозицията, битката му с Борисов беше на пауза
Още: Няма "Ново начало" в кабинета "Желязков": Говори Гроздан Караджов
"Това беше тотален грабеж на страната на всички нас, спестяванията изчезнаха, хората загубиха, бизнес, имоти. Бедността беше катастрофална. Днес не е така, днес има съвсем друга идея за протест и не знам дали този етикет "въстание" няма да изиграе лоша шега на организаторите, защото въстанието означава повсеместно надигане на народа, помитане на върхушката и то не по мирен начин. Когато правиш въстание, нямаш после възможността да се оплакваш, че е имало насилие срещу теб, защото въстанието има точно това за цел - да помете с насилие управляващата върхушка", подчерта Спахийски.
Протестите през последните два месеца са "война", това е "война" на хора, които не са съгласни с това, което се случва.
Конвертируемата валута на политиката се нарича доверие, коментира Емил Спахийски: Според Емил Спахийски, обаче в това управление в момента и най-вече в прокуратурата то е в положение почти на нула"
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Политическата система има нужда от проветряване и да се започне от нов рестарт, "но този рестарт означава избори", подчерта Спахийски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст