Не изключвам да се стигне до нови избор. Може би и това е най-правилния ход. Тези хора нямат място в парламента. В политиката трябва да има и морал. Това заяви депутатът от „БСП за България” Борислав Гуцанов в ефира на Нова телевизия.
Още: Бивш заместник на Васил Терзиев се появи до президента (СНИМКИ)
Още: Управляващите сътвориха скандал със законови промени за държавните имоти и екооценките
Попитан защо не вкарат вот на недоверие, той заяви, че ще го направят при първа възможност. „Ако сега напуснем парламента, ще го улесним да си правят далаверите. БСП е единствената партия, което изкарва проблемите и говори за тях“, каза той.
„Закона трябва да е за всички. Действията на главния прокурор са закъснели, независимо кой е на този пост. Фактът, че изтекоха тези записи означава, че всичко е нагласено предварително“, каза Гуцанов относно сформираната комисия, която ще разглежда исканите имунитети на Бойко Борисов и Кирил Петков.
ОЩЕ: "Това е пералня": Депутатите създадоха комисия за имунитетите на Борисов и Петков (ВИДЕО)
Още: Кристиан Вигенин: Министрите на БСП постигат резултати, трябва да внимаваме с компромисите
Още: "Пиесата" за служебен премиер: Новият омбудсман заяви роля
„Защо не си дадат имунитетите? Кое е различното при тях? Големият проблем е, че е променен вота, защото преди, при искане на имунитети, те са давани до 5 дни“, обясни депутатът от БСП. И добави: „Ако тази комисия продължи 1, 2 3 – 6 месеца, това е пералня“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Атанас Атанасов: Ще искаме оставката на Наталия Киселова, трябва да съберем 80 подписа
Още: Асен Василев представи рецепта за борба с Пеевски и Борисов, даде данни за обедняване
„Ако тези хора са лидери, народни представители, да си дадат имунитетите“, призова Гуцанов.
Попитан ще публикува ли БСП на страницата си всички документи, с които се искат имунитетите на Кирил Петков и Бойко Борисов, той отговори, че стига това да не е секретно, ще ги публикуват.
На въпрос трябва ли да има главен прокурор, Гуцанов отговори, че БСП много ясно е казала, че няма да участваме в разговори за промяна на Конституция. „Вижте кои са хората, които са писали Конституция преди над 30 години и кои са хората сега в Народното събрание. Те нямат капацитет за това“, заяви той.
Още: "Галъп": Мнозинството от българите не вярват в успеха на вотовете на недоверие
Още: Илияна Йотова обясни защо е помилвала Десислава Иванчева