Категорично сега ще вземем областите, заради които имаше толкова критики към ГЕРБ при предишното управление. Това заяви бившият регионален министър Лиляна Павлова, която не уточни кои точно са тези министерства, но каза, че политиките, за които говори, са например образованието и здравеопазването. Причината - това били сфери, заради които имало най-много критики, а били в ръцете на коалиционни партньори при предишното правителство.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Предстоят разговори – звучи като хипотеза информацията, че лидерът на НФСБ Валери Симеонов може да е енергиен министър, но това е въпрос на преговори. Не са разделени още министерствата, предстои да се разберем кой кое министерство ще вземе, добави Павлова.
Няма никаква доза истина, че сме крали при от санирането. Това беше лов на вещици, подчерта Павлова пред Нова телевизия относно обвиненията на служебното правителство и твърдението, че с 2 млрд. лева е можело да се санират двойно повече сгради – не 2000, а 4000 сгради. Звучи малко несериозно, на ангро – това не е програма за чисто саниране, а за енергийна ефективност, т.е. влиза цялостно обновяване на старите панелки, обясни Павлова. Тя напомни, че има таван – не повече от 250 лева на квадратен метър, който е бил сложен 10 месеца след старта на програмата, а след това е имало намаление на тавана. По думите на Павлова таванът е съобразен с пазарните цени към настоящия момент.
Относно самата програма за саниране Павлова каза, че приемливият компромис с „Обединени патриоти” бил да има съфинансиране – т.е. собствено участие на желаещите да се включат. Доводът на патриотите бил, че ако дадени собственици имат достатъчно средства, би трябвало да дадат част от парите, а не да разчитат само на държавата.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
За трагичното състояние на пътищата в България Павлова обяви, че вече е подготвила 10 въпроса към служебното правителство. Със сигурност обходните пътища край магистралите трябва да бъдат асфалтирани, каза тя. За нея най-голямото притеснение е, че служебният кабинет не е направил ремонтите на тунелите и моста след „Витиня”. Искам да получа отговор защо не ремонтират – тапите сега ще продължат поне до лятото, прогнозира тя.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат