Приеха националната програма за качеството на атмосферния въздух

05 юни 2019, 12:21 часа • 2049 | прочитания

Министерски съвет прие националната програма за опазване на качеството на атмосферния въздух за 2018-2024 г. Това каза министърът на околната среда и водите Нено Димов на брифинг след правителственото заседание, предаде агенция „Фокус“.

Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

„Това е вторият съществен документ в процеса за борба със замърсяване на въздуха и е много знаково, че беше приет днес, защото днес е Световният ден на околната среда, който тази година беше обявен за борба срещу замърсяването на атмосферния въздух“, посочи Димов.

„Това е един проблем, за който ние много активно говорим в България. Той беше поставен и като приоритет в рамките на Министерството на околната среда и водите по време на моя мандат“, отчете той. „С приемането на тази национална програма на практика ние адресираме основните замърсители, за които вече е станало дума, които се адресират и в изменения и влезналия в сила Закон за чистотата на атмосферния въздух“, поясни Димов.

По думите му това са проблемите около битовото отопление, автомобилния транспорт и мерките, които трябва да се вземат, към тези въпроси.

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес