В търсене на служебен премиер: Димитър Главчев отиде при Радев

21 август 2024, 10:32 часа 846 прочитания 0 коментара

Служебният премиер Димитър Главчев отиде на среща с президента Румен Радев, който запова днес разговори с лицата, които могат да заемат поста на служебен министър-председател.

Още: “Живеем в лъжа”: Какво стои зад случая в Русе? Анализ на психолога Калин Гайтанджиев (ВИДЕО)

Още: След среща с ютубър: Радев сигнализира за злоупотреби във ВМЗ-Сопот

Преди дни Главчев, както и подуправителя на БНБ Петър Чобанов, изразиха съгласието си да застанат начело на изпълнителната власт до провеждането на предсрочните избори.

ОЩЕ: Нов обрат: Димитър Главчев готов да е пак премиер след провала на кабинета "Грънчарова"

Припомняме, че проектокабинетът на Горица Грънчарова-Кожарева се провали. Причината - Радев отказа да подпише указа за назначаването на ново служебно правителство заради името на Калин Стоянов, който трябваше да оглави отново поста на вътрешен министър.

Още: Как Пеевски увеличава влиянието си и какво значи това? Коментар на Добромир Живков (ВИДЕО)

Още: Радев е съгласен с Борисов за "Хемус": Разбира се, че ще струва двойно, плащанията изтекоха в чували (ВИДЕО)

След промените в Конституцията, за служебен министър-председател държавният глава може да избира измежду председателя на Народното събрание, управителя или подуправител на Българската народна банка, председателя или заместник-председател на Сметната палата и омбудсмана или негов заместник. ОЩЕ: Президентът отказа Калин Стоянов да остане МВР министър - Грънчарова няма да е служебен премиер (СНИМКИ)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес