Най-вкусната, лесна и бърза неделна закуска

13 февруари 2021, 07:00 часа 0 коментара

Неделното утро не пропуска възможност да се усмихне на всеки от нас. Този ден обикновено го прекарваме в компанията на семейството си. Споделяме времето си с тях още от сутринта.

Какъв по-прекрасен старт на деня от една вкусна, ароматна и любима за цялото семейство закуска?!

Ако не обичате да прекарвате време в кухнята и не си падате много по кулинарията, то тази закуска ще реши всичките ви проблеми.

Ухае великолепно. Подходяща е за възрастни и деца и с нея няма да качите и грам. Тя е истинско вълшебство, топящо се в устата.

Пригответе я за любимите си хора и малчуганите, които имат нужда от порция фибри, витамини и минерали.

Предлагаме на вашето внимание баничка с овесени ядки и сирене.

Продукти, които ще са ви нужни:

• 250 грама овесени ядки

• 300 грама сирене

• 50 грама масло

• 1 кофичка кисело мляко

• ½ ч.л. сода бикарбонат

• 2 лъжици чиа

• 2 яйца

Как да я приготвите?

Няма никаква философия, когато говорим за приготвянето на тази изключително лесна, бърза и вкусна рецепта за неделна закуска.

Не яжте това на закуска

Предварително угасете содата в киселото мляко и разбъркайте енергично. Добавете яйцата, овесените ядки и сиренето.

Прибавете към тях и чиата. Винаги можете да я пропуснете, ако не обичате да ви е хрупкаво.

Най-накрая добавете и маслото, като го нарежете на малки парченца и разпределите върху цялата смес.

Постелете с хартия правоъгълна тавичка. Изсипете сместа и поставете в предварително загрята на 190 градуса фурна.

Как да си приготвим вкусни принцеси за закуска?

Малко след като стартира процесът по изпичане, в цялото помещение ще започне да се носи онзи любим на всички ни аромат, напомнящ за тестените изделия на баба.

20-25 минути по-късно извадете баницата от фурната и я оставете за няколко минути, в които да си почине. След това нарежете на малки парченца и сервирайте на трапезата.

Пригответе вкусен айран, с който да комбинирате неустоимата неделна закуска.

Пожелаваме ви споделен и ароматен уикенд!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мария Лозева
Мария Лозева Отговорен редактор
Новините днес