Продуцентска къща "Квазар Студио" ни среща за първи път на българска сцена със световноизвестната пиеса "Малки красиви неща" - едно от най-поставяните заглавия на американска сцена в последните години.
Още: 100 минути смях с "Пълнолудие" в Свети Влас и Созопол на 22 и 23 юли
Още: Обичан актьор от "Под прикритие" стана директор на театъра в Пазарджик
Актьорите Владимир Михайлов, Бойко Кръстанов, Маргита Гошева и Каталин Старейшинска, под режисурата на Кристина Беломорска, представят 14 документални истории, събрани в пиесата "Малки красиви неща", по едноименния бестселър роман на Шерил Стрейд, адаптиран за сцена от Ния Вардалос ("Моята голяма гръцка сватба").
Премиерните дати на "Малки красиви неща" са 10 и 24 ноември в Театро отсам канала. Сценографията и костюмите са поверени на Михаела Добрева, композитор на спектакъла е Давид Кокончев, а плакатът е дело на Теодора Симова.
Още: Нощните персонажи на Нощ на театрите се изправиха пред Сянката (ВИДЕО)
Още: Най-големият стендъп фестивал на Балканите идва в осем български града това лято
Още: Монасите от Шаолин идват в България: Магията на древното изкуство оживява
Повече за "Малки красиви неща"
Вдъхновена от превърналата се във феномен анонимна онлайн рубрика за съвети "Dear Sugar", пиесата ни сблъсква с реалните истории на хора изправени пред различни житейски трудности, търсещи съвети от Шугар – загадъчен и мъдър глас, който през своите лични истории дава надежда и сила. Анонимният глас успява да отговори на десетки въпроси, свързани с любовта, загубата, смъртта, страха и смисъла на живота. Само един въпрос остава без отговор: Кой в действителност е Шугар?
Още: Cirque du Soleil празнува 41 години от своето създаване с 15% намаление на билетите
Още: Нестандартният творец Деян Георгиев представя "Последна орбита" в Холандия и България
"Малки красиви неща" ни отвежда в онази загадъчна вечер, изпълнена с много искреност, чувство за хумор и изненади, в която Шугар организира специално представление-игра, за да свали маската на анонимността и да даде единственото нещо, което вече искат всички – своето истинско име.
Още: България отново ще има Национален културен календар
Още: Истински истории и много смях: "Рачков и жените" спечели сърцата на публиката във Варна и София
Защо е толкова трудно да говорим за онези неща, от които ни боли и от които ни е страх? Защо не можем да споделим чувствата си? Защо не успяваме да видим себе си така, както ни виждат онези, които ни обичат, и защо не можем да продължим напред, когато сме загубили най-важното в живота си? Това са само част от въпросите, които задава представлението и на които, може би, Шугар дава отговори. Какви са те – разберете сами.
Още: Три нови проекта продуцира Народният театър в рамките на втората Отворена покана за артистични идеи