Сара Брайтман ще започне в началото на следващата година подготовката си за полет до МКС

03 септември 2014, 13:29 часа 0 коментара

"В началото на следващата година британската певица Сара Брайтман ще пристъпи към подготовка за туристически полет до Международната космическа станция (МКС)", заяви началникът на Центъра за подготовка на космонавти Юрий Лончаков, цитиран от ИТАР-ТАСС.

Още: Защо една от най-известните екшън звезди държи да умира във всеки филм?

Още: Как децата на родните знаменитости посрещнаха първия учебен ден (СНИМКИ)

"Тя ще започне тренировки в Звездното градче през януари следващата година", отбеляза Лончаков. По думите му, вече има план за заниманията на космическата туристка. "Смятам, че подготовката й ще бъде успешна", увери той.По-рано се предвиждаше Брайтман да започне през август-септември т.г. подготовката си за полет до МКС.

През май 2013 г. Роскосмос и американската компания "Спейс адвенчърс" стигнаха до принципно съгласие за участието на певицата в полет до МКС, макар окончателно решение за космическото й пътешествие досега да не е взето.

Планирано е то да продължи 10 дни и се смята, че ще й струва няколко десетки милиона долара.През октомври 2012 г. Брайтман оповести желанието си да пребивава на МКС.

Още: Певицата Керана разтревожи феновете си заради контузия (СНИМКА)

Още: София Вергара влезе в спешно отделение и пропусна наградите "Еми" (СНИМКА)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес