15 000 коли в Слънчев бряг само за ден, курортът е препълнен

28 юли 2021, 16:52 часа • 9426 | прочитания

Слънчев бряг е задръстен с автомобили, съобщи „24 часа“, цитирайки изпълнителния директор на курорта АД Златко Димитров. Само в рамките на един ден, в понеделник, 15000 коли с българска, румънска, молдовска и украинска регистрация са търсили място да паркират в курорта.

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Димитров коментира още, че в сравнение с миналата година това лято повечето хотели в Слънчев бряг работят. „Голямото предизвикателство пред нас е справянето с трафика на автомобили, тъй като заради сложността около авиотранспорта, повечето туристи предпочитат да използват автомобилен или автобусен транспорт. Правим всичко възможно да бъдем добри домакини и често правим компромиси към туристите по отношение на паркирането. Но като цяло тази година начинът на посрещане и условията в комплекса са променени във връзка с новите реалности“, добавя той.

Най-значителният трафик традиционно е през уикенда, който гостите на курорта удължават обикновено с още два дни - петък и понеделник.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес