Асандж за филма за Wikileaks: Лъжи и пропаганда!

24 януари 2013, 11:31 часа 12199 прочитания 0 коментара

Създателят на Wikileaks Джулиан Асандж разкритикува сценария на посветения на него филм "Петата власт", който в момента се снима от студио Dreamworks, съобщи „Франс прес". 

Още: Шестото издание на образователната кампания „Пресичам безопасно с TEDI” стартира от Велико Търново

Още: На върха на емоцията: Кои са най-красивите планински маршрути в света

По думите му филмът е "пропаганда" и "измишльотина".

„В този филм са показани лъжи. Това е масова пропаганда срещу „Уикилийкс" и Иран. Филмът налива масло в огъня и провокира начало на война срещу Иран", заяви Асандж, който все още се укрива в посолството на Еквадор в Лондон, предаде КРОСС.

Ролята на Асандж във филма ще бъде изиграна от Бенедикт Къмбърбач. Очаква се лентата да се появи по екраните в САЩ в средата на ноември 2013 година.

Още: Официално: bTV избра Венета Райкова пред Георги Тошев, продуцентът си тръгва

Още: Бедствие в три области: Загиналият в Елените бил на работа, издирва се багерист

Режисьорът Бил Кондън е заявил в отговор: "Ние искаме да покажем колко е важна прозрачността на информацията в нашите високотехнологични времена".

Асандж е в еквадорското посолство от юни. Той има издадена заповед за арест от британски съд, заради заведено срещу него дело в Швеция. Австралиецът е заподозрян в изнасилване. Асандж се страхува, че може да бъде предаден на САЩ, където е заплашен от смъртна присъда. Wikileaks стана известен след като публикува секретни документи на Държавния департамент във Вашингтон.

Още: Прогноза за времето - 4 октомври (събота)

Още: "Зловеща ситуация": Сигнали за още загинали и затиснати в хотелите хора в "Елените"

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес