Животните във варненския зоопарк получиха Хелоуин пиршество

31 октомври 2014, 14:11 часа • 19622 | прочитания

Обитателите на зоологическата градина във Варна ще получат днес специалн Хелоуин меню. Директорът на атракциона Иванка Стоянова обясни, че в реализацията на идеята са участвали и децата от центъра "Игралница-занималница", които са осиновители на женското пони.

Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)

Малчуганите подариха на животните декорирани тикви, пълни с любимите им храни, предава БТА. Най-дълго посетителите се задържаха пред клетката на маймуните, които трябваше сами да открият фъстъците и бананите, скрити в символите на Хелоуин. За мечките и щъркелите тиквите бяха пълни с риба.

Елените оцениха декорираните плодове както като играчки, така и като скривалище на любимото им зърно, а тигрите макар първоначално да отминаха вегетарианската храна, по късно оцениха, че всъщност в нея се крие любимото им месо.

Снимка: Архив

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес