Kaufland започва да приема електронни ваучери за храна

15 март 2024, 13:50 часа • 1835 | прочитания

От днес Kaufland България започва да приема електронни ваучери за храна като платежно средство във всички свои филиали. Ваучерите на електронен носител, регламентирани с Наредба 7, издадена на основание на Закона за корпоративното подоходно облагане (ЗКПО), се приемат на ПОС терминалите в хипермаркетите на веригата в цялата страна. Паралелно с електронните ваучери, клиентите на Kaufland могат да пазаруват и с ваучери на хартиен носител, които ще се издават в рамките на законоустановения преходен период, който изтича на 30 юни тази година.

Още: Кой има имен ден днес, 24 май 2025 г. Честито!

Още: Димитър Манолов: Още не са платени заплатите на служителите в градския транспорт

Модерното решение под формата на пластика или изцяло виртуален инструмент улеснява процеса на използване на ваучери за храна, както за потребителите, така и  за работодателите, търговците и операторите на ваучери. Сред ползите за клиентите са възможността за купуване на продукти с по-ниска цена от стойността на ваучера, балансът и остатъчната стойност, които могат да се проверяват в реално време от притежателя на ваучера, бързината на незабавно плащане на ПОС терминал на каса, включително и каса на самообслужване, и по-голямата сигурност и защита с PIN код.

Лидерът в ритейла поетапно разширява обхвата на операторите на дигитални ваучери, с които има договорни отношения. От днес клиентите на компанията могат да използват електронни ваучери, издадени от операторите:   

Още: Силна буря и градушка в Хисаря (ВИДЕО)

Още: Прогноза за времето - 24 май 2025 г. (събота)

-        „Кауфланд Сървис“ ЕООД

-        „Плъкси България“ ЕООД

Още: Опасни бури с градушки удариха части от страната

Още: Най-важните новини за деня: 23 май 2025 г.

-        „Фидуция“ АД

-        „Сити Инвест Груп“ АД

-        „Микрофонд“ ЕАД

Още: Азис: Няма да поема вината за локалите, докато някой не поеме тази за мутрите

Още: Кой уби цар Калоян? (ВИДЕО)

-        „Български пощи“ ЕАД

-        „Кауфланд Сървис“ ЕООД

-        „Томбоу България“ ЕООД

-        „Призма Лукс“ ООД

-        „Идънред България“ АД

-        „Мотобул“ ЕАД

Лидерът в ритейла съветва своите клиенти да предупреждават, че желаят да платят с електронен ваучер, а не с банкова карта, за по-бързо протичане на процеса.

Kaufland България ще продължи да приема ваучери за храна на хартиен носител до тяхното изчерпване или изтичане на срока им на валидност.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес