Огромни опашки по бензиностанциите - изплашиха ли се софиянци от рязък скок в цените? (ВИДЕО)

02 март 2022, 21:37 часа • 10651 | прочитания

Огромни опашки се извиха по бензиностанциите в страната. Като причина за това чакащите сочат слух, че от утре се очаква драстично поскъпване на цените на горивата.

Още: Прогноза за времето - 18 юни 2025 г. (сряда)

Още: Най-важните новини за деня: 17 юни 2025 г.

В София на места колоните са от по 20-30 автомобила, на места дори и повече. Подобно е положението и в почти всички големи градове в страната. В Перник, например, дизелът достигна цена от 3,50 лева.

Шофьори споделят, че се редят за гориво заради очакван огромен скок на цените. В някои населени места още днес бензинът, дизелът и газта поскъпнаха. Появи се и слух, че в близките дни въобще няма да има горива по бензиностанциите. Опашки има още във Велико Търново, Русе, Пловдив и Кюстендил.

От пресцентъра на Лукойл заявиха за Actualno.com, че складовете са пълни с горива и криза няма да има. Доставките не са спирани, рафинерията в Бургас работи на пълни обороти, а дори на утрешния Национален празник ще има зареждане, успокояват от компанията. Оттам призоваха гражданите да не се поддават на паника и да не се презапасяват с горива.

Още: Продължават ли жегите: Прогнозата на Никол Станкулова

Още: Вина, самота, несигурност: Картината на следродилната депресия в България (ВИДЕО)

 

 

Още: Паркингът на Централни хали ще е домакин на Фестивал на българската крафт бира

Още: Съден, защото е българин: Георгиевски призна пред Радев, че се гордее с присъдата си (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес