В западната половина от страната валежите ще продължат. По-интензивни и значителни по количество ще са в следобедните часове. Остават условията за градушки.
Още: Прогноза за времето - 14 август 2025 г. (четвъртък)
Още: Асфалтират затворен участък на Дунав мост при Русе: Ще има ли промени в движението (СНИМКИ)
Оранжев код за интензивни валежи е обявен за областите Видин, Монтана, Враца, Ловеч, София област, Перник, Кюстендил и Благоевград.
Жълт код са значителни валежи е издаден за областите Плевен, Велико Търново, Габрово, Пловдив, Пазарджик, Смолян, Кърджали и София.
Още: Как да изберем най-сладката диня?
Още: АПИ опита да скрие, но не успя: Началници са взели средно по 13 000 лв. бонуси (ДОКУМЕНТ)
Според експресната прогноза на синоптика Петър Янков за Actualno.com, и на 13-ти юни, и на 14-ти юни в Монтанско и в Благоевградско, на юг от Благоевград, има условия за екстремни климатични явления. На тези места се очакват градушки, предупреди той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Синдикатите критикуват предложената от кабинета нова линия на бедност
Още: "Добре свършена работа": Ръководството на АПИ не коментира повече кой взе милиони бонуси
Минималните температури днес ще бъдат между 11 и 16 градуса, а максималните ще са в широки граници - от 16 градуса в Северозападна България, до 26 градуса в югоизточните райони от страната, където ще е предимно слънчево. Ще духа слаб северозападен вятър.
След обяд и над Черноморието облачността ще е значителна, но вероятността за валежи е малка. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са от 23 до 26 градуса. Температурата на морската вода е 20-22 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Интензивни валежи и гръмотевици се очакват в планините - след обяд в масивите от Западна и Централна България. Ще духа умерен северозападен вятър, по високите част - югоизточен. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 14 градуса, на 2000 метра около 10 градуса.
Още: Продължава борбата с пожарите в страната
Още: Горещините продължават: Жълт код за жеги в 10 области