Скандирания "Оставка" огласиха по обяд днес площад "Георги Измирлиев" в Благоевград. Поредният протест до централата на ГЕРБ в града се проведе в присъствието на адв. Николай Хаджигенов, предаде кореспондентът на БГНЕС в града.
Още: Внимание, шофьори! Промени в движението по АМ “Тракия“
Още: Промяна в минималните температури. Времето утре - 16 септември 2025 г.
„В Благоевград съм, за да науча от първа ръка къде, какво се случва, за да предприемем евентуално някакви съпротивителни и мирни действия. Всяко законно действие за сваляне на това корумпирано правителство е добре дошло“, каза адв. Хаджигенов.
„По малките градове хората са малко, защото в тях цари средновековен феодализъм, поради тази причина от цялата страна се събират в София, за да се смесят с тълпата, това е чудесно, защото всеки един от тях взема искрица от този огън, който сме запалили на площада и го разпространява тук, на място“, така членът на „Отровното трио“ обясни защо в провинцията протестите са редки и малобройни.
Според него ключът към унищожаването на корупцията е чистка в съдебната система, основният проблем в нея е прокуратурата.
Още: „Сцена Централни хали“ със специална безплатна програма за Деня на София
Още: Горящо ремарке със скрап затруднява движението по АМ “Тракия“
„Съдът, макар и не особено и бързо, все пак работи. На него се дължи илюзията за свобода и демокрация у нас“, категоричен бе адвокат Хаджигенов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Почина отец Иван
„Подкрепата от София за нас е важна, изпратиха ни адвокати, много е важно, че започнаха обиколката си из страната от Благоевград, от нас се очаква да дадем тон на цялата държава“, каза организаторът на събитието Спас Митев.
Той е един от тримата протестиращи, срещу които се води дело по скандала с обстрелването на Цвета Караянчева в Благоевград с кофи и яйца.
„Борисов натовари държавата с 8 милиарда, доверието в него и ГЕРБ падна, така премиера задмина Жан Виденов по най-нисък рейтинг, но продължава да стои, защото е мутра. Ще подаде оставка, когато той реши, защото не мисли за държавата, а само за себе си“, категоричен бе Митев.
Още: Какви намаления за пътуване с влак предлага БДЖ на учениците и студентите
Още: Акция „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!” в цяла България
„Благодарим на Хаджигенов за подкрепата, заедно очакваме оставката на правителството, така консолидирани продължаваме да протестираме“, каза Калоян Ханджийски.
Малко след 11 ч. пред зала „22-и септември“ започна протестът с викове „Оставка“ по адрес офиса на Общинския щаб на ПП ГЕРБ.
Започваме "отравянето" на България, написа във Facebook профила си в четврътък адв. Хаджигенов. Всички, които искат да създадем комитет за съпротива на едноличната власт и да променим България, са добре дошли.
Днес протест ще има и в Кюстендил от 16 ч. пред художествена галерия "Владимир Димитров - Майстора".
Утре друг от Отровното трио ще се срещне с протестиращи в Перник и Дупница - Арман Бабикян:
✊Перник - неделя, 25.10 от 11 ч. пред Съдебната палата
✊Дупница - неделя, 25.10 от 15:30 ч. пред фонтана в центъра