Пореден протест с искане на оставката на Вежди Рашидов като депутат

09 август 2023, 07:05 часа • 2068 | прочитания

Пореден протест ще се проведе в 10 часа пред Народното събрание с искане за оставката на Вежди Рашидов като депутат.

Още: Най-важните новини за деня: 1 май 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 2 май 2025 г. (петък)

ОЩЕ: След като нарече бити жени "к**ви": Рашидов подаде две оставки, но все така остава депутат

Искането Рашидов да се оттегли от парламента се появиха ден след като той произнесе нецензурни думи към жертвите на сексуално насилие.

Припомняме, че по време на извънредното заседание, на което парламента се събра за да затегне наказанията за домашно насилие, депутатът заяви  „Има и сега закони. К‘во чешеме езици? Всички к**ви се събудиха да се сетят, че са били преди 15 години изнасилвани. Като с оня американския режисьор, където го направиха на маймуна“. Дуите му бяха чути от всички, след като се оказа, че микрофоните са включени.

Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

Рашидов вече подаде оставка като председател на Комисията по културата и медиите, както и от Изпълнителната комисия на ГЕРБ.

ОЩЕ: Рашидов се оправдава: Изказването ми е извадено от контекста, не визирах никого

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес