Съветът за електронни медии (СЕМ) взе решение да публикува съобщение на сайта си относно надеждни източници на информация в контекста на изборите. Решението беше взето по предложение на членовете на СЕМ Пролет Велкова и Симона Велева.
Още: Природата помогна с дъжд за пожарите - предупреждение да внимаваме следващите дни
ОЮЕ: Дискриминация в "Ергенът": СЕМ официално сезира КЗД
Пролет Велкова се аргументира, че колкото повече изборите наближават, толкова повече дезинформация се разпространява в публичното пространство, и че аудиторията може да бъде подпомогната, за да се ориентира.
ОЩЕ: Кой става ротационен председател на СЕМ за 6 месеца
Още: Кой има имен ден днес, 1 август 2025 г. Честито!
Още: За пръв път у нас: БАБХ установи огнище на заболяването син език от определен серотип
Инициативата е част от действията на регулатора за подпомагане на медийната грамотност. Симона Велева допълни, че целта е да се посочат официални източници на информация. "Това е една практика, която се възприема от другите регулатори и мисля, че би била полезна като наше допълнително усилие", обясни тя.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-важните новини за деня: 31 юли 2025 г.
Още: В Банско събират средства за падналото дете от тераса на хотел в Китен