Свещи, цветя и плюшени играчки пред руското посолство в памет на жертвите от Кемерово

28 март 2018, 16:33 часа 2200 прочитания 0 коментара

Цветя, запалени свещи, плюшени играчки, лакомства и картички с надпис "Кемерово ние сме с теб", „Ние също скърбим за твоите деца“, бяха оставени пред входа на посолството на Руската федерация в София в памет на жертвите в руския град Кемерово.

Още: Shop-in-Shop концепцията – новият тренд в ритейла

Още: България ще се пази от "североизток" с два проекта срещу руски дронове

Множество граждани изразиха своите искрени съболезнования, описвайки скръбта си, предаде БГНЕС.

Повечето от послания в книгата бяха свързани с невинните детски души, загубили живота си в пожара, които по последни данни са 41 на брой. „България е с Вас! Скърбим за Вас" - тези думи бяха част от текстовете, поместени в книгата. Като дори едно от посланията гласеше, че в такива моменти, независимо от различната народност и религия, всички ставаме единни и съпричастни към случилото се, защото сме равни пред смъртта. Знамето пред посолството също беше спуснато наполовина.

Книгата за съболезнования бе изложена от сутринта, като гражданите все още имат възможността да опишат своите емоции, да покажат съпричастност или просто да оставят цвете в траурния кът до 17:00 ч.

Още: Пошло или нормално? Бившият ректор на УниБИТ Стоян Денчев откри статуя на... себе си (СНИМКИ)

Още: Прогноза за времето - 20 септември (събота)

Днешната дата е обявена за общонационален ден на траур в Русия.

Вижте снимки от акцията на съпричастност пред руското посолство в ГАЛЕРИЯТА

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес