Един мъж загина, а жена е в тежко състояние след снощните бури. Инцидентът е станал около 22.40 ч. край водоем в близост до село Долни Богров, съобщи Нова телевизия, цитирайки Спешна помощ. Жената е откарана в болница "Света Анна".
Още: Магията на танца оживя в спектакъла „Зад кулисите, там, където започва” в Самоков
Още: Косят зелените площи в София, на места се пръска и срещу кърлежи
В Перник, Кюстендил и София имаше паднали дървета. В квартал "Нови Искър" в столицата токът спря и по данни от наши зрители и в събота къщи осъмнаха на тъмно. След силния вятър, на много в града има паднали клони и саксии.
В Пернишко имаше наводнени улици, а някои райони останаха без електричество. Заради паднало дърво временно беше прекъснато движението на влаковете по ЖП коридора от София към "Кулата" и Солун.
Очаква се днес през деня да бъдат възстановени щетите по електрозахванването. Службите по чистотата ще се захванат с премахването на падналите дървета и клони.
Още: ЦГМ с важна информация за синята и зелената зона в София по празниците
Още: Обвинения в преврат и зависимости от Пеевски: СОС запази новото ръководство на "Метрополитен"
Паднали клони и дървета блокираха пътища в Западна България - за часове остана затворен през нощта пътят между Драгичево и Кладница, но към този момент шосето е разчистено.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лоша миризма и лай: Жена отглеждала 48 кучета в столичен апартамент (ВИДЕО)
184 000 мълнии са паднали за последното денонощие на Балканския полуостров, сочи справка в портала blitzortung. Значителна част от тях - над България в късните часове в петък вечерта. Гръмотевичните бури са резултат от преминаването на студения атмосферен фронт от запад на изток.