Заедно можем!

Турнир по мини футбол от веригата "Хайде да ритаме" в Елин Пелин

336
Снимка: община Елин Пелин

В събота, 26.06.2021 г. на терените на спортна площадка "Мургаш" в гр. Елин Пелин се проведе турнир от веригата "Хайде да ритаме", свързан с празника на града. 8 отбора се включиха в турнира, като бяха разделени в 2 групи. В група А бяха ФК "Трето полувреме", "Ел Сити", "Малките шопи" и "Сборна формация (CR)". В група Б попаднаха "Ел Старс", "Ел Пасо", "Спартанците" и "Ванчо и приятели".

Очаквано фаворитите заеха първите места в групите си - ФК "Трето полувреме" и "Ел Старс". След многото мачове и тежкото време за игра в полуфиналите намериха места и Спартанците и Сборна формация (CR). Интрига до последната минута имаше в първия полуфинал като "Трето полувреме" надделя над "Спартанците" с 5:3. В другия полуфинал "Ел Старс" резонно победи с 4:1 "Сборната формация" на Радко и Центъра. В мача за 3-то място "Спартанците" бяха по-точни про дузпите - 3:2 над "Сборна формация". В дългоочаквания финал тимът на "Трето полувреме" спечели с 2:1 срещу "Ел Старс", като мачът беше на страхотно ниво, предвид горещото време и многото изиграни мачове от 2-та тима.

Официално откриване на 52-рия Шопски празник 2021 – „Помни миналото, гради бъдещето, пази традицията!“

На 25 юни 2021 г. от 19:00 часа се проведе официалното откриване на 52-рия Шопски празник 2021 – „Помни миналото, гради бъд...

По този начин след 1-то издание на "Хайде да ритаме" - Елин Пелин шампион стана тимът на ФК "Трето полувреме". Честитим на момчетата и им пожелаваме успех на националната надпревара от веригата!

Голмайстор на турнира е Александър Петров, наградата "Звезда на турнира" отиде при Теодор Найденов, "Най-атрактивен състезател" е Светлин Стефанов, а най-добър вратар - Радостин Лалев.

Благодарим на всички участници за спортсменската игра. Организаторите на турнира отправят специални благодарности към Община Елин Пелин, в лицето на зам.-кмета Рени Николова, която награди участниците в турнира. Благодарим на БАМФ и екипа, който стои зад тази масова надпревара "Хайде да ритаме".