Джърмейн Дефо пропуска следващите три седмици

5448

Нападателят на "Тотнъм" Джърмейн Дефо ще бъде извън игра през следващите три седмици, заради контузията в глезена, която получи по време на мача на "шпорите" с Уест Бромич Албиън, предаде БГНЕС.

Голмайсторът на лондончани стъпи накриво в средата на първото полувреме на двубоя с УБА в неделя (3 февруари) и напусна принудително терена. След направените изследвания е станало ясно, че Дефо има разтегнати връзки на глезена и ще бъде извън терените за около три седмици. Това означава, че английският национал ще пропусне мача от Висшата лига с "Нюкасъл" през уикенда, както и двете срещи с "Лион" от турнира Лига Европа.

Мениджърът на "Тотнъм" Андре Вилаш-Боаш се надява Емануел Адебайор да се завърне до събота от ЮАР, където взе участие в Купата на африканските нации. Ако това не се случи, португалският специалист може да заложи на Клинт Демпси в атака, като другите варианти пред него са младоците Джон Обика и Хари Кейн.

Тотнъм изхвърча от ФА Къп

След като "Челси" едва се спаси от отпадане в четвъртия кръг на ФА Къп, четвъртият в Премиершип "Тотнъм" отпадна след загуба с 1:2 от п...

Играйте във футболната игра на Actualno.com - "Лаком за гол".

Редактор: Ивайло Петров