Леопардът, който избяга от зоологическата градина в Стара Загора и беше намерен няколко часа по-късно, е в добро състояние.
Още: В Стара Загора официално откриха монумент със спътник "България 1300"
Около 10:30 часа в неделя голямата котка излиза от клетката си, след като вратата е забравена отворена от служител. Животното е прибрано в клетката си около 13 часа.
„Вчера имаше ситуация в нашия зоопарк. Заради безотговорно поведение леопардът Данте е напуснал клетката си да се разходи около местообитанието си. Всички посетители бяха изведени, а паркът – затворен“, обясни директорът на Зоопарк Стара Загора Ивелина Илиева.
„Леопардът е малък – на около година и половина“, уточни тя пред bTV.
Още: Ето кой е новият директор на Регионалния исторически музей в Стара Загора
Още: Община Стара Загора в подкрепа на кампанията срещу "дизайнерската дрога"
„Животното се упоява. Изисква време упойката да подейства. След това да се пренесе в клетката и да се прегледа“, допълни Илиева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Зам.-кметове на Стара Загора засадиха японски вишни
Още: Зам.-кмет на Стара Загора: Книгите са най-добрите приятели на децата
„Животното е в добро здравословно и общо състояние. Според мен съоръженията са надеждни. При самото отваряне на зоопарка той получава своя лиценз, тъй като минава комисия от Министерството на околната среда и водите, която издава лиценза на база съоръженията. Смятам, че са напълно безопасни“, каза още директорът на Зоопарк Стара Загора.
Още: Бюджет 2025 на Стара Загора: Балансиран, проактивен и рестриктивен
Още: Кметът на Стара Загора удостои Мартин Камбуров с почетния знак на общината