Вчера излязоха решенията на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), които ни позволяват предварително изпълнение на новите договори за чистота в Зона 3 - "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев", както и Зона 4 - "Сердика", "Надежда" и "Илинден".
Всичко, което чухте и прочетохте като стряскащи заглавия през последната седмица, е нищо повече от "буря в чаша вода". Спекулациите, че от 1 юли почистването в "Изгрев", "Слатина" и "Подуяне" ще спре и ще настъпи нова "криза", са пълна манипулация.
Проблемът с боклука в София уж беше решен, но всъщност не е – задава се нова криза в районите "Изгрев", "Подуяне" и "Слатина", при това в летните месеци.
От 1 юли район „Изгрев“ спира сметопочистването и сметоизвозването на битовите и едрогабаритните отпадъци поради правно-законова невъзможност да продължи да изпълнява дейността.
Продължава процедурата за избор на изпълнител за сметосъбиране и сметоизвозване в Зона 4 - "Сердика", "Илинден" и "Надежда", съобщиха от Столична община.
Столичната община финализира процедурите по избор на изпълнители за сметопочистването на две от зоните на София, които обхващат районите „Възраждане“, „Оборище“, централната част на „Триадица“, като и „Искър“, „Кремиковци“ и „Панчарево“.
През 2025 г. разходите за сметоизвозване са намалени с около 1,7 млн. лв., а отчетеният тонаж е с близо 4% по-нисък. Това заяви кметът на Столичната община Васил Терзиев пред журналисти преди заседанието на Столичния общински съвет (СОС). По думите му това се дължи на засиления контрол.
Столичният общински съвет (СОС) се събира на редовното си заседание днес. В част от точките на дневния ред намира и отражение кризата с изхвърлянето и извозването на отпадъците.
Столичната община влезе в решителна фаза на борбата с натрупаните отпадъци. След като няколко района на София се оказаха затрупани от преливащи контейнери, през последните дни се наблюдава засилено присъствие на сметосъбираща техника и екипи на терен.
Продължава работата по сметоизвозване и почистване в най-засегнатите райони на града, с цел извозване на натрупаните отпадъци и нормализиране на услугата за гражданите.
Кризата с боклука в София се задълбочава и на места хората взимат нещата в свои ръце. Жители на столичния квартал "Христо Ботев" са плащали на доброволци за събиране и транспортиране на натрупани около контейнерите отпадъци.
Столичната община продължава интензивната работа по сметопочистването в най-засегнатите райони на града. Само за вчерашния ден, 15 януари 2026 г., от районите „Подуяне“ и „Слатина“ са извозени общо 146,62 тона отпадъци, при стандартна дневна норма от 90 тона за двата района.
Ще се справим с кризата с боклука в София. Това заяви на брифинг преди началото на днешното заседание на Столичния общински съвет (СОС) кметът на София Васил Терзиев.
Продължава активната работа по извозването на натрупаните боклуци в районите с изтекли концесионни договори в София. Директорът на столичния инспекторат Николай Неделков изнесе актуалните данни за текущата обстановка в районите, в които ситуацията е най-утежнена - "Слатина", "Подуяне" и "Люлин".
Столичната община влезе в решителна фаза на борбата с натрупаните отпадъци. След като няколко района на София се оказаха затрупани от преливащи контейнери, през последните дни се наблюдава засилено присъствие на сметосъбираща техника и екипи на терен.
Кризата с боклука в София се задълбочава и на места хората взимат нещата в свои ръце. Жители на столичния квартал "Христо Ботев" са плащали на доброволци за събиране и транспортиране на натрупани около контейнерите отпадъци.
От 1 юли район „Изгрев“ спира сметопочистването и сметоизвозването на битовите и едрогабаритните отпадъци поради правно-законова невъзможност да продължи да изпълнява дейността.
Продължава процедурата за избор на изпълнител за сметосъбиране и сметоизвозване в Зона 4 - "Сердика", "Илинден" и "Надежда", съобщиха от Столична община.
Продължава активната работа по извозването на натрупаните боклуци в районите с изтекли концесионни договори в София. Директорът на столичния инспекторат Николай Неделков изнесе актуалните данни за текущата обстановка в районите, в които ситуацията е най-утежнена - "Слатина", "Подуяне" и "Люлин".
Столичната община финализира процедурите по избор на изпълнители за сметопочистването на две от зоните на София, които обхващат районите „Възраждане“, „Оборище“, централната част на „Триадица“, като и „Искър“, „Кремиковци“ и „Панчарево“.
Вчера излязоха решенията на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), които ни позволяват предварително изпълнение на новите договори за чистота в Зона 3 - "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев", както и Зона 4 - "Сердика", "Надежда" и "Илинден".
Проблемът с боклука в София уж беше решен, но всъщност не е – задава се нова криза в районите "Изгрев", "Подуяне" и "Слатина", при това в летните месеци.
Столичната община продължава интензивната работа по сметопочистването в най-засегнатите райони на града. Само за вчерашния ден, 15 януари 2026 г., от районите „Подуяне“ и „Слатина“ са извозени общо 146,62 тона отпадъци, при стандартна дневна норма от 90 тона за двата района.
Ще се справим с кризата с боклука в София. Това заяви на брифинг преди началото на днешното заседание на Столичния общински съвет (СОС) кметът на София Васил Терзиев.
Всичко, което чухте и прочетохте като стряскащи заглавия през последната седмица, е нищо повече от "буря в чаша вода". Спекулациите, че от 1 юли почистването в "Изгрев", "Слатина" и "Подуяне" ще спре и ще настъпи нова "криза", са пълна манипулация.
През 2025 г. разходите за сметоизвозване са намалени с около 1,7 млн. лв., а отчетеният тонаж е с близо 4% по-нисък. Това заяви кметът на Столичната община Васил Терзиев пред журналисти преди заседанието на Столичния общински съвет (СОС). По думите му това се дължи на засиления контрол.
Продължава работата по сметоизвозване и почистване в най-засегнатите райони на града, с цел извозване на натрупаните отпадъци и нормализиране на услугата за гражданите.
Столичният общински съвет (СОС) се събира на редовното си заседание днес. В част от точките на дневния ред намира и отражение кризата с изхвърлянето и извозването на отпадъците.