Григор Димитров излиза на престижен демонстративен турнир преди "Уимбълдън"

18 юни 2014, 09:08 часа 18567 прочитания

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще участва в демонстративния турнир на трева BNP Paribas Tennis Classic между 17 и 20 юни в "Хърлингам клъб" в Лондон, предаде БГНЕС. Засега не е ясно с кого ще играе там Григор, но се заговори за мач с Бердих.

Още: Престижен успех за първата ракета на България! Надигра противничка, която е много по-напред в ранглистата

Още: Чичото на Надал скастри Алкарас и даде за пример Григор Димитров

Това ще е заключителната подготовка за 13-ия в световната ранглиста хасковлия преди началото на третата за сезона надпревара от Големия шлем "Уимбълдън" (23 юни - 6 юли).

Освен шампиона от "Куинс клъб", участието си в изданието са потвърдили световният номер едно Рафаел Надал, Жо-Вилфред Цонга, Марин Чилич, Анди Мъри, Кей Нишикори, Томи Робредо и Томаш Бердих. Самият Надал каза, че мачът му на този турнир ще е последната му подготовка за "Уимбълдън".

В надпреварата при легендите ще се изявяват Тим Хенман, Горан Иванишевич, Марк Филипусис и Пат Кеш.

Още: "Пенсионираха" Новак Джокович в Австралия

Още: Двама тенисисти от Топ 10 се заканиха да сложат край на доминацията на Синер и Алкарас

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес