Железен Ноле обърна сънародник от 0:2 на US Open и разсмя с коментар (ВИДЕО)

6450

23-кратният шампион на турнири от Големия шлем Новак Джокович трябваше да осъществи впечатляващ обрат, за да се класира на 1/8-финалите на US Open. Световният номер 2 изостана с 0:2 сета в двубоя срещу сънародника си Ласло Джере, но победи с 4:6, 4:6, 6:1, 6:1, 6:3 след три часа и 48 минути игра.

Как се разви срещата

32-рият в схемата сърбин затрудни максимално Ноле в първите два сета, които спечели с по един пробив. В третата част обаче Джокович излезе преобразен, поведе с 5:0 и намали изоставането си. В същия безкомпромисен дух той изравни резултата с 6:1. В петия сет 36-годишният Ноле дръпна с 3:0 и удържа аванса си.

ОЩЕ: Кога и къде да гледаме Григор Димитров срещу Александър Зверев на US Open

Ноле разсмя с коментар

„Надявам се, че феновете са се наслаждавали на шоуто, защото за мен не беше много забавно. Това бе един от най-трудните мачове, които съм играл тук от години насам“, коментира Новак Джокович. „Да, поговорих малко със себе си пред огледалото. Даже ми стана смешно, защото всъщност бях ядосан от резултата. Трябваше да си вдигна духа“, призна той за паузата след втория сет.

Какво предстои за Новак Джокович

„Започнах да играя малко по-агресивно, но повярвайте ми, бях нервен до последния удар“, добави той. Съперник на Ноле в четвъртия кръг ще бъде хърватинът Борна Гойо, който отстрани Иржи Весели от Чехия с 6:4, 6:3, 6:2 в мач, продължил два часа и седем минути.