Страхотно постижение: Българка завърши в Топ 4 на Australian Open при девойките

26 януари 2024, 12:27 часа • 2616 прочитания

Българският тенис записа страхотно постижение, след като 17-годишната Ива Иванова завърши в Top 4 на Australian Open при девойките. Родната състезателка достигна до полуфиналите на надпреварата, където обаче отстъпи пред представителката на домакините Емерсън Джоунс с 4:6 и 1:6.

Българката нямаше късмет в четвъртък

Иванова нямаше късмет, тъй като двубоят ѝ от 1/4-финалната фаза на Australian Open срещу великобританката Минге Сю в четвъртък бе прекъснат при 5:4 в полза на българката. Срещата бе доиграна днес, а родната тенисистка се наложи с 6:4 и 6:3.

Ива Иванова имаше само няколко часа за почивка

Ива Иванова обаче имаше само няколко часа за почивка преди да се изправи срещу Емерсън Джоунс. Това даде своето отражение и талантливата ни тенисистка загуби от австралийската след едва 65 минути игра.

По-рано днес фаворитът за титлата при мъжете Новак Джокович отпадна на крачка от финала