Прекрасно! 17-годишна българка е на 1/4-финал на Australian Open

3336
Снимка: bgtennis.bg

17-годишната българка Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис. Младата ни надежда преодоля Аспен Шуман от САЩ с 2:1 (7:5, 4:6, 6:4). Сблъсъкът продължи 2 часа и 9 минути.

Ива Иванова ще премери сили с Мингъ Сю от Великобритания

Иванова направи страхотен обрат от 2:4 до 6:4 в третата решаваща част. Това е трета поредна победа за нашата състезателка на турнира. За място на полуфиналите Иванова, която е поставена под №16, ще играе срещу №12 в схемата Мингъ Сю от Великобритания.

ОЩЕ: С колко пари си тръгна Григор Димитров от Australian Open 2024?

Пас към миналото Цвети Пиронкова

Представянето на другите българи

На осминафиналите на сингъл при юношите Анас Маздрашки изигра силен мач, но отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 на №2 в схемата и №6 в световната ранглиста Николай Будков Кяер от Норвегия. Преди тази среща българинът записа четири поредни победи без да загуби сет. Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на двойки при девойките. 16-годишната ни сънародничка и Теодора Костович от Сърбия бяха надвити с 2:6, 4:6 от третите поставени американки Тайра Грант и Ива Йович.

ОЩЕ ОТ AUSTRALIAN OPEN: Джокович отпусна сет, но не и място на 1/2-финалите