Без значение дали ти се налага веднага да напуснеш токсичното си работно място или си безработен от по-дълго време, понякога може да ти се наложи да действаш светкавично. Ако разгледаш по-долу нашите основни съвети и препоръки при търсенето на работа, ще се изненадаш от бързия и положителен резултат. Опитайте се да приложите възможно най-много от тях.
Още: Пригответе тази вода от коприва и ще забравите за пърхота
Още: 3 сутрешни напитки, които бързо ще изгорят мазнините по корема
1. Кандидатстването за всяко намерено свободно място не е добра идея. Затова трябва да фокусирате търсенето си върху задания, за които имате подходящата квалификация. Така ще имате и доста по-голям шанс да бъдете избрани за интервю. Ако просто изпращате случайни автобиографии или мотивационни писма - това това си е чиста загуба на време.
Пазете се от тези хора, те са енергийни вампири
2. Не спирай да кандидатстваш за работа! Правете го непрекъснато, докато не чуете положителния отговор на работодателя. Повечето хора, които търсят работа, са отхвърлени от над 15 работодателя, преди да успеят да намерят такава. Учете се от грешките си и продължавайте смело, докато не получите правилата оферта.
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 2 май /валутен калкулатор/
Още: Само свекървата и хлебарката ще преживеят ядрена война, но от една може да се отървете с този трик
3. Свързване с потенциални работодатели. Това също е много добра идея. С тази проявена активност демонстрираш пред работодателя, че се отнасяш много сериозно към свободната позиция, обявена от него. Покажи, че наистина си енергичен и активен човек.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
4. Комуникирай активно с професионалисти в областта си. Много голяма част от хората намират работа по този начин. Техен приятел, познат или колега им прави съдействие или препоръка. Трябва добре да запомните, че понякога работа се намира на възможно най-малко вероятното място. Бъди отворен за общуване и не спирай да комуникираш!
5. Подготовка за интервю. Преди да отидеш на интервю за работа, добре си припомни какво точно си написал в CV-то си, преди да отидеш при конкретния работодател. Прегледай и обявата за работа, където кандидатстваш.
Какъв шофьор сте според зодията
Още: Долар - лев. Колко струва един щатски долар към един български лев днес, 1 май /валутен калкулатор/
Още: Грешни методи за отстраняване на кърлеж, които повишават риска от заразяване
6. Често задавани въпроси на интервю. Упражнявай непрекъснато отговорите си на най-често задаваните въпроси по време на едно интервю. Те са няколко основни типа, които ще ти бъдат зададени със сигурност. Въпреки че няма как да знаеш какво точно би се случило, изглежда много неразумно да нямаш подготовка на твой отговори на въпросите, задавани най-често по време на едно съвсем резонно интервю за работа.
7. Външен вид. Външния вид е от значение и всички много добре знаем това! Запомни, че първите няколко минути са от изключително голяма значение за впечатлението, което ти ще оставиш в интервюиращия / интервюиращите. Затова следва да си облечен по най-подходящия начин за типа работа и компанията, в която кандидатстваш, както и да се държиш професионално.