България допусна обрат срещу Германия и записа втора загуба в Лигата на нациите

2903
Снимка: Bulgarian Volleyball Federation

Националният отбор на България по волейбол допусна пълен обрат в срещата с Германия от Лигата на нациите и загуби с 2:3 гейма (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15). Възпитаниците на Силвано Пранди започнаха уверено срещата и водеха с 2:1 гейма, но изпуснаха три мачбола в четвъртия гейм.

В първата част България диктуваше темпото с надеждна блокада и притисна съперника си. Германия съкрати изоставането на 2 точки в средата на гейма, но тя набъбна на 6 и България поведе след победа в гейма с 25:19.

България с първи успех в Лигата на нациите!

България записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите в италианския град Римини. Възпитаниците на Силван...

Във втория гейм обаче ролите бяха разменени, като Германия водеше играта и достигна до 8 точки аванс при 20:12, след което изравни резултата в геймовете с успех с 25:21. Отново нашите момчета бяха по-силни през третата част и я взеха с 25:22.

Краят на двубоя се превърна в истинска драма, като България изоставаше с 20:23 в четвъртата част, но след три поредни точки изравни. Момчетата на Силвано Пранди на три пъти имаха възможност да вземат срещата, но изпуснаха мачболовете си. Германия взе гейма с 30:28 и това даде увереност на момчетата на Андреа Джани, които бяха по-силният тим в тайбрека.