България се реабилитира на феновете с триумф срещу аутсайдера

4383
Снимка: FIVB.com

Българският национален отбор се посъвзе след тежкото поражение от Иран на Световното първенство по волейбол. "Лъвовете" стигнаха до "чиста" победа с 3:0 над аутсайдера в група D Пуерто Рико, записвайки втория си успех в груповата фаза на надпреварата.

Въпреки неприятната загуба, възпитаниците на Пламен Константинов излязоха пределно мобилизирани да покажат класа и още в първия гейм спечелиха на 16 срещу далеч по-скромния си съперник.

България загуби тежко от Иран на Световното по волейбол

Българският национален отбор допусна много тежко поражение още във 2-ия кръг на Световно първенство по волейбол. България падна с 1:3...

Следващите два сета се развиха по идентичен начин, като имаше сериозни отпускания в редиците на България, но и двете части бяха спечелени съответно на 18 и на 21. Във вчерашния мач пък Полша не позволи на Пуерто Рико да мине границата от 15 точки.

Селекционерът на "лъвовете" използва мача, за да пусне максимално много волейболисти в игра, като първи сериозни минути в турнира получиха Розалин Пенчев и Теодор Тодоров, като блокировачът беше с основна роля за подобрената игра на блок с 4 точки от блокади (общо 12 за отбора).

Най-резултатен беше Николай Пенчев, който реализира 14 пункта, а Николай Учиков се отчете с 11. От пейката Розалин Пенчев записа 6 точки, а Валентин Братоев вкара 9, включително един ас.

Следващият мач на България е срещу Куба в неделя вечер. Подробности от България - Пуерто Рико четете в Sportlive.bg.

България с успешен старт на Световното по волейбол

Световното първенство по волейбол 2018 започна отлично за България. "Лъвовете" се наложиха с 3:0 (25:21, 25:19, 25:22) в откриващия мач...