Олимпийският шампион е на колене пред България!

6815
Снимка: FIVB

Националният отбор по волейбол взе голяма победа в Световната лига, надигравайки олимпийския шампион Бразилия. Пълната зала във Варна видя много силна игра от момчетата на Пламен Константинов, които се наложиха с 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19) за час и 40 минути.

За разлика от двубоя с Канада, ден по-рано, този път всичко в играта на българския отбор се получаваше. Волейболистите бяха много по-стабилни на блокада, а началният удар работеше безотказно.

Изненадваща загуба на България във Варна

България допусна изненадващо поражение от Канада в Световната лига, след като "лъвовете" изпуснаха два изключително тежки гейма и в кр...

Във всеки един от геймовете България изоставаше в началото, но с отличната игра на центровете Йосифов и Николов, които дирижираха блока ни перфектно, "лъвовете" успяваха да обърнат с добра игра в защита и точен мерник на Соколов и Розалин Пенчев.

Най-резултатен за отбора ни беше Цветан Соколов с 19 точки, докато Николай Николов отново се отчете с блетящ мач и регистрира 12. Розалин Пенчев добави 9, но беше с ключова роля в края на първия и втория гейм.

Как се разви срещата - четете в Sportlive.bg!