След победата над САЩ: Млада България се оказа безсилна пред Нидерландия

3247
Снимка: bvf.bg

Националният отбор по волейбол на България за мъже загуби от Нидерландия с 1:3 (16:25, 25:20, 13:25, 20:25) в последния си двубой от първата седмица на Лигата на нациите, който се проведе в турския курорт Анталия. "Лъвовете" взеха гейм, но в другите части класата на съперника бе решаваща. "Трикольорите" са на 13-о място във временното класиране.

Размяна на геймове между България и Нидерландия

Възпитаниците на селекционера Джанлоренцо Бленджини не стартираха добре срещата въпреки ентусиазма от победата над САЩ. Най-голямата разлика за Нидерландия бе при 21:12, а после и в края на гейма за 25:16. Втората част протече равностойно, а след средата нашите състезатели дръпнаха с 20:14 и не допуснаха изненади - 25:20.

ОЩЕ: Франция разби България в първия мач на "лъвовете" от Лига на нациите

Дните до Париж

"Лъвовете" бяха укротени от "лалетата"

"Лъвовете" изравниха общия резултат, но се сгромолясаха. Изостанаха с 10:2 в третия гейм. "Лалетата" стигнаха дори до внушителното 21:8, преди отново да поведат. В четвъртата част Нидерландия пак доминираше. На моменти авансът стигаше до 5 точки, но в някои решителни мигове България намаляваше пасива си до 3. В крайна сметка тимът на Бленджини отстъпи с 20:25.

Най-резултатен за българския тим бе Денис Карягин с 10 точки, Георги Татаров завърши с 8, а центърът Николай Колев - със 7. Най-резултатни в мача бяха нидерландците Нимир и Тер Хорст, отбелязали по 14 точки.

ОЩЕ: „Трябва да приемем истината“: Кения пред България в световната ранглиста по волейбол