Льо Пен бясна на българи и румънци

15 октомври 2012, 11:14 часа 12543 прочитания

Разширяването на френския трудов пазар за българи и румънци вбеси лидера на крайнодесния Национален фронт Марин Льо Пен. Това е подигравка с безработните французи, отсече тя, цитирана от Стандарт нюз.

Още: Кой има имен ден днес, 17 юли 2025 г. Честито!

Още: Най-важните новини за деня, 16 юли 2025 г.

В неделя достъпът до работни позиции за нас и северните ни комшии бе официално разширен до 300 професии. Списъкът бе публикуван във френския Държавен вестник. 

Марин Льо Пен определи това решение като скандално на фона на масовата безработица във Франция. Правителството участва вече няколко месеца в този абсурден европейски ангажимент, приет от Социалистическата партия, както и от Съюза за народно движение, заяви националистката.

Увеличаването на броя професии, които българи и румънци могат да упражняват във Франция, бе решено преди няколко дни като част от меркита на правителството в помощ на ромите. Сред новите професии, до които гражданите на двете страни ще имат достъп, са фризьорство, ремонт на каросерии, хамалски услуги, поддържане на зелени площи и управление на кухненски персонал.

Още: Искаме си кмета! Варна и София се вдигнаха в защита на Благомир Коцев (ВИДЕА)

Още: Ще се третират почти като шофьори: Не всеки ще може да кара тротинетка

Пълният списък покрива повечето сектори, сред които хотелиерство (готвачи, сервитьори), селско стопанство, риболов, индустрия (шивачки, механици), търговия и поддръжка. Разрешава се също така достъп до работни места в сферата на информационните технологии, банковото дело и финансите.

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес