Бразилски чиновник към Макрон: Като спиш с дракон, не си експерт по пожарите (ВИДЕО)

03 септември 2019, 07:21 часа • 14173 | прочитания

Бразилският посланик по туризъм и бивш ММА боец Ренцо Грейси, публикува видео в Twitter, в което заплаши да удуши Еманюел Макрон, като същевременно обиди съпругата му Бриджит заради критиката на френския президент, че Бразилия не се справя с пожарите в Амазонка.

Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

52-годишният Грейси беше назначен на поста миналия месец от президента на Бразилия Жаир Болсонаро. Задачата му да популяризира туристическия сектор в страната се сблъска с трудности през последните седмици, след като новините за пожарите влязоха в заглавията на световните медии. Посланикът ги нарече "фалшиви пожари" и отговори с обиди и заплахи на най-гласовитият критик на Бразилия в борбата с пожарите Еманюел Макрон, посочва БГНЕС.

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

"Единственият огън, който пламти, е огънят в бразилските сърца и сърцето на нашия президент, клоун такъв. Ела тук, ще те хвана за пилешката шия. Не можеш да ме заблудиш", обърна се Грейси пред камерата към президента на Франция.

В по-късно интервю пред бразилския информационен бюлетин UOL, Грейси нарече критиците на страната си "банда клоуни" и също така се обърна към Макрон, като добави: „Разбира се, мнозина ще се учудят защо съм го нарекъл женско пиле - защото мъжествеността му е съмнителна, но не. Срещал съм доста по мъжествени гейове от този имбецил."

Още: Тъкър Карлсън набеди Зеленски за убиец, Украйна отговори: Искаше да си в ЦРУ, но не ти стигна IQ (ВИДЕО)

Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят

Той продължи да обижда съпругата на френския президент, заявявайки че "фактът, че [Макрон] спи с дракон не го прави експерт по пожарите. Тя е грозна, брато."

Унизителните забележки на посланика по туризъм идват на фона на ескалиращото напрежението между френското и бразилското правителство след като Макрон осъди неспособността на бразилските власти да се справят с дивите пожари в Бразилия, опустошаващи тропическите гори на Амазонка. Френският лидер нарече пожарите "международна криза" и настоя те да бъдат в дневния ред на предстоящата среща на върха на Г-7 миналия месец. Болсонаро отговори, че идеята за приоритизиране на въпроса е "напомняща колониалното мислене, [което] е неподходящо през XXI век".

Още: Войник загина след като хеликоптерът му се разби (ВИДЕО)

Още: Държавният департамент на САЩ подкрепи Украйна за примирието: "Защо да чакаме 10 дни?" (ВИДЕО)

Критиците и екологичните активисти продължават да бият тревога заради опустошителните пожари в Бразилия. Националният институт за космически изследвания в Бразилия документира почти 4000 огнища на пламъци само за два дни, веднага след като правителството обяви 60-дневна забрана на контролираните изгаряния, съобщи The Independent.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес