Huawei реагира остро на обявеното от Тръмп извънредно положение

16 май 2019, 08:18 часа • 3761 | прочитания

Компанията Huawei смята, че указът на американския президент Доналд Тръмп, който въвежда извънредно положение за защита на информационната и комуникационната инфраструктура на Съединените щати от чужди заплахи, нарушава нейните законни права. Това предаде ТАСС, цитирана от агенция "Фокус".

Още: Тръмп оряза парите на две от най-големите обществени медии в САЩ

Още: 100 дни провал: Тръмп се отказва от ролята на посредник в мирните преговори в Украйна

Ограничаването на дейностите на Huawei в Съединените щати няма да направи страната по-безопасна или по-силна", цитира агенцията китайска компания. "Напротив, това ще доведе до ограничаване на избора на САЩ и те ще трябва да използват нискокачествени и по-скъпи алтернативи". Компанията добави, че поради това решение Съединените щати "ще изостанат в разгръщането на 5G мрежата".

Припомняме, че Белият дом обяви, че цел на заповедта не е нито една определена държава или компания - само онези, контролирани от "чуждестранни противници". Въпреки това мярката вероятно е наложена заради опасенията от шпионаж през китайския технологичен гигант Huawei.

САЩ искат финансовия директор на компанията Мън Уанджоу да бъде екстрадирана от Канада и да бъде съдена от американски съд за нарушаване на режима на американските санкции срещу Иран.

Още: Ричард Гиър: "Тръмп е като разглезено детенце, което обича да чупи и руши"

Още: Тръмп краде от Путин Деня на победата

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес