Майк Пенс настоява санкциите срещу Пхенян да останат в сила

1004
Майк Пенс настоява санкциите срещу Пхенян да останат в сила
Снимка: Getty Images/Guliver

Вицепрезидентът на САЩ Майк Пенс отново подхвана американската кампания за натиск срещу Северна Корея. Това се случи на срещата на върха на световните лидери по отношение на загрижеността на ключовите съюзници на Пхенян за облекчаване на санкциите, наложени заради севернокорейската ядрена програма, предаде БГНЕС.

Припомняме, че по-рано американският президент Доналд Тръмп и севернокорейският лидер Ким Чен Ун проведоха историческа среща на високо равнище в Сингапур. На нея подписаха неясно формулирана сделка за ядрено разоръжаване на Пхенян. Но оттогава насам има малък напредък, като двете страни се разминават в разбирането на точния смисъл на споразумението.

Американският вицепрезидент заплаши Ким Чен Ун с "виж какво стана в Либия"

Ако Пхенян не се откаже от ядреното оръжие, в КНДР ще се случат събития подобни на тези, които се разиграха в Либия и доведоха до падан...

Изолираната и обедняла, Северна Корея е подложена на тежки санкции, наложени заради програмата ѝ за ядрени оръжия, която Пхенян провеждаше в нарушение на резолюциите на ООН.

Вашингтон настоява, че санкциите трябва да бъдат запазени, докато Северна Корея не се разоръжи. Американските власти обаче признават, че санкциите, наложени от традиционните търговски партньори на Севера, Китай и Русия са се облекчили. Междувременно Сеул заяви, че иска да вдигне собствените си наказателни мерки срещу Пхенян.

В забележки при откриването на среща с лидерите от Югоизточна Азия Пенс заяви, че регионалното "партньорство на Америка включва и нашата кампания за натиск“ по отношение на Северна Корея.

На срещата на върха в Сингапур присъстват също така руският президент Владимир Путин, китайският премиер Ли Къцян и южнокорейският лидер Мун Дже Ин.

САЩ изразиха готовност за преговори с КНДР

Съединените щати са готови да седнат на масата за преговори с КНДР. Това заяви вицепрезидентът на САЩ Майкъл Пенс в интервю за вестник ...

„Ще говорим изключително много за нуждата от поддържане на програмата за натиск“, заяви високопоставен представител на Вашингтон. "Това е, което Ким Чен Ун получи на масата. Изключително важно натискът да остане в сила“.

Японският премиер Шиндзо Абе също подчерта на срещата с членове на 10-членната Асоциация на страните от Югоизточна Азия (АСЕАН) необходимостта от пълното налагане на санкциите.

САЩ настояват за окончателно, напълно потвърдено ядрено разоръжаване на Корейския полуостров преди санкциите да бъдат вдигнати.

Пхенян отхвърли исканията за това, което страната нарича "едностранно" разоръжаване и вместо това потърси неуточнени реципрочни мерки на САЩ в постепенен процес. Северна Корея също така призова за намаляване на санкциите като награда за идването на масата за преговори, като предупреди, че позицията на Вашингтон подкопава доверието.

Вижте всички последни новини от Actualno.com

Още от АМЕРИКА:

И Аризона обвини официално антуража на Тръмп в изборна измама

Търговски кораб се защити от ракета на хутите

Вашингтон с повече информация за изпратените в Украйна ракети ATACMS

Първа пратка оръжие от САЩ за Украйна: Какво получава Киев? (ВИДЕО)

Потвърдено: САЩ са предоставили на Украйна ракети ATACMS с голям обсег

Помощта на САЩ може да потегли към Украйна - Байдън сложи подпис

47-годишна жена е първият евтанизиран човек в Перу

Закон в САЩ: Руски пари може да се харчат за Украйна, забрана за TikTok

Венецуела изгони хиляди от незаконна златна мина

Над 60 млрд. долара: Ново оръжие от САЩ за Украйна

Етикети:

Помогнете на новините да достигнат до вас!

Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Actualno.com, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение помага за нашата кауза - обективни новини и анализи. Бъди активен участник в промяната!

И приеми нашата лична благодарност за дарителство.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Actualno.com

ОЩЕ ОТ Америка