Наложиха запор на банковите сметки на Дилма Русеф

12 октомври 2017, 08:22 часа 1331 прочитания 0 коментара

Сметният съд в Бразилия (орган на държавния финансов контрол, имащ съдебни пълномощия) наложи запор на банковите сметки и друга собственост на бившия президент на страната Дилма Русеф, съобщи РИА Новости. Мярката е наложена във връзка с делото за загубите на газовата компания Petrobras.

Още: Официално: Тръмп обяви кога и къде ще се срещне с Путин

Още: Тръмп: Армения и Азербайджан воюваха 35 години, но сега са приятели, заслугата е на Уиткоф (ВИДЕО)

По информация на Globo постановлението е било прието на 11 октомври.

Решението на съда няма отношение към дейността на Русеф като президент. То се отнася до времето, когато политикът е била председател на управителния съвет на Petrobras (2003-2010 г.).

Контролиращия орган вече година разглежда въпроса за отговорността за бившия президент и колегите ѝ за придобиването на компанията през 2006 г. Сделката е нанесла щети на Petrobras в размер на 580 млн. долара.

Още: CNN: Човекът в сянка в Пентагона връща на САЩ оръжия, произведени за Украйна

Още: Ниво на сигурност - Бог: Миниатюрно кученце прогони мечка (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес