ООН: 70% от загиналите в Газа са жени и деца

08 ноември 2024, 22:30 часа 1574 прочитания 0 коментара

Службата на ООН по правата на човека заяви, че почти 70% от смъртните случаи от войната в Газа, са жени и деца.

Още: "Отървете се от бездомните": Популярен водещ с шокиращо изказване след бруталното убийство на украинка в САЩ (ВИДЕО)

Още: Анализ: Тръмп пое ролята на главен говорител след смъртта на Чарли Кърк

Преброяването на ООН от началото на войната, в която израелската армия се бие срещу бойци на „Хамас“, включва само смъртни случаи, които службата е успяла да провери с три източника, като преброяването продължава.

Още: ООН: Положението в Северна Газа е апокалиптично, хората постоянно са в опасност

Потвърдените 8119 загинали са много по-малко от броя на над 43 000, предоставен от палестинските здравни власти за 13-месечната война, пише БГНЕС.

Още: Земетресение от 5,7 по Рихтер разлюля Колумбия

Още: Бербок: Миротворци на ООН може да помогнат за мира в Украйна

Но данните на ООН за възрастта и пола на жертвите подкрепя палестинското твърдение, че жените и децата представляват голяма част от убитите във войната. Налице е и "системно нарушаване на основните принципи на международното хуманитарно право, включително на разграничението и пропорционалността", се казва в изявление на службата по правата на ООН, придружаващо доклада от 32 страници.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес