Пожари вилнеят в Чили

05 януари 2019, 09:08 часа 1086 прочитания 0 коментара

Близо дузина мощни пожари продължават да бушуват в централната част на Чили, съобщава Reuters. Огънят изпепели десетки къщи на фона на започващия пожароопасен сезон в Южно Американската страна.

Още: Самолети на американската авиокомпания "Делта Еърлайнс" се сблъскаха на летище в Ню Йорк

Още: Под предлог наркотрафик: САЩ мислят да свалят Мадуро с военна сила

Местни медии съобщават, че в четвъртък е имало 44 активни огнища, осем от които в петък в региона Валпараисо са продължили да се разрастват. Най-тежко засегната от пламъците е община Лимаше, където огънят е успял да изпепели до основи 60 жилищни сгради.

Регионът О‘Хигинс, южно от Валпараисо, също се бори с огнената стихия. Местни медии съобщават, че пламъците са обхванали около 2600 хектара гори и горски насаждения, и пожара продължава да се разраства.

Очаква се през уикенда пламъците да бъдат овладени, оптимистични са от Националната противопожарна служба.

Още: Това е най-забраняваният автор в американските училища

Още: Затворени летище и училища: Буря връхлетя Бермудските острови

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес