Бивш аржентински министър беше осъден на 6 години затвор, след като беше заловен от полицията докато се опитва да укрие сакове с 9 милиона американски долара в женски манастир в Буенос Айрес, предаде БГНЕС.
Още: "Как да се облечем за Третата световна война" и други вайръл трендове в социалните мрежи (ВИДЕО)
Още: Тръмп се похвали: Рюте го поздравил за "решителните действия" в Иран
Случаят стана емблематичен за корупцията на страната, когато беше съобщено, че 58-годишният Хосе Лопес е бил хванат да хвърля 160 сака и торбички през стената в градината на метоха.
80-годишна католическа монахиня, сестра Челия Инес Апарисио, която беше обвинена за съучастие в случая, беше оправдана.
Лопес е част от група официални лица, които са били приближени до покойния президент Нестор Кирхнер и неговата наследница и съпруга Кристина Кирхнер. Лопес и неговият бивш шеф, бившият министър на планирането Хулио де Видо, който също е арестуван за корупция, управляват обществените проекти на федералното правителство по време на мандатите на Кирхнер (2003-2015).
Още: На път към Хага: Тръмп се изказа за член 5 от Северноатлантическия договор (ВИДЕО)
Още: Тръмп се похвали: Номиниран е за Нобелова награда за мир заради войната между Иран и Израел
Съпругата на Лопес, Мария Диас, получи условна присъда от две години за съучастие в случая. Бивш заместник-министър на обществените работи, Лопес също е заподозрян в злоупотреби за два други случаи на корупция.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тръмп към CNN и MSNBC: "Боклуци, всичко ви е фалшиви новини" (ВИДЕО)
Още: Съмнителни прилики между ударите на САЩ по Иран и бомбастичен екшън с Том Круз (ВИДЕО)
Кирхнер, сега сенатор, която се кандидатира за вицепрезидент на изборите през октомври, в момента също е подсъдима за корупция.