Тръмп: Джеймс Коми трябва да е в затвора

15 април 2018, 19:14 часа 3007 прочитания 0 коментара

Бившият директор на ФБР Джеймс Коми, който в своите мемоари се изказа доста неласкаво за американския президент, трябва да влезе в затвора, е мнението на Доналд Тръмп.

Още: САЩ: След санкциите на Тръмп, Русия няма да има нито приятели, нито търговски партньори (ВИДЕО)

Още: За злоупотреба с власт и подкуп: Бивш президент на Колумбия осъден на 12 години домашен арест

„Няма отговори на главните въпроси в книгата на Коми, която получи лоши рецензии. Сред тях са: как той е пускал да изтича секретна информация (за това – затвор), защо е лъгал членове на Конгреса (затвор), защо Националният комитет на Демократическата партия отказа да предаде сървъра си на служителите на ФБР (защо ФБР не го иззеха)“, написа Тръмп в Twitter.

Още: Тръмп отговори на Медведев и Путин: С ядрени подводници

Още: Тръмп строи помпозна бална зала в Белия дом за 200 млн. долара (СНИМКИ)

Бившият шеф на ФБР прави неласкави характеристики на Тръмп в книгата си „Висша лоялност: истина, лъжа и лидерство“, която ще излезе от печат следващата седмица. Коми нарича Тръмп човек, който „не е свързан с истината“, а неговият стил на ръководство определя като „продиктуван от егоизъм“. Сравнява го с бос на мафията, като посочва, че той изисква от подчинените си преданост.

„Никога не съм изисквал от Коми уверения в лична преданост“, пише още Тръмп в Twitter. „Аз даже едва се познавам с това момче, това е още една от неговите лъжи. Този ловък Коми ще остане в историята като най-лошия директор на ФБР“, продължава Тръмп и нарича книгата на Коми измислица.

Още: Две жени в Сената дават на Тръмп ново оръжие срещу Путин: Следващ пакет оръжия за Украйна

Още: След като и България се възползва: САЩ поръчаха производство на ракети AMRAAM за Украйна (ВИДЕО)

Президентът отново упреква бившия шеф на ФБР за това как подчиненото му ведомство е разследвало делото за използването на частен сървър от бившия държавен секретар на САЩ Хилари Клинтън за служебна кореспонденция.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес