Повече от 50 палестинци пострадаха при сблъсъците с израелски жандармеристи на Западния бряг на река Йордан и в сектора Газа, предаде кореспондент на РИА Новости на място.
Още: Чикунгуня: Китай е в хватката на голяма епидемия
Още: Популярният актьор Къванч Татлътуг на разпит в полицията заради изчезнал бизнесмен
На Западния бряг лекарска помощ потърсиха 49 души, разкри медицински източник. Те са постъпвали с огнестрелни рани, травми от гумени куршуми и симптоми на отравяне със сълзотворен газ. В сектора Газа съобщиха за трима ранени.
По-рано в центъра на Хеброн избухнаха и сблъсъци между палестинци и израелски войници. Бурно улично недоволство имаше и в Рамала.
Размириците в палестинските територии пламнаха заради вчерашното решение на американския президент Доналд Тръмп да признае Йерусалим за столица на Израел и да премести там посолството на САЩ от Тел Авив.
Още: Земетресенията в Турция не стихват: Пореден трус
Още: Израел: Докладът на ООН за глада в Газа е изфабрикуван
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Официално: ООН обяви глад в Газа
Още: Арестуваха бившият президент на Шри Ланка, ето какво е обвинението