Кувейт дарява милиони за борбата с ебола

11 август 2014, 21:28 часа 21039 прочитания

Кувейт ще дари 5 млн. долара на Световната здравна организация за борбата й с разпространението на вируса ебола. Това съобщи АФП, цитирана от БТВ.

Още: САЩ и Иран пак ще седнат на масата за ядрената програма: Какви са позициите им?

Още: Китай шокирал ЕС: Войната в Украйна е благословия, няма да допуснем загуба на Русия

Към миналата седмица хеморагичната треска, която се предава при директен контакт с кръв или биологични течности на заразени хора или животни, беше отнела живота на 961 души от 1779 случаи на потвърдена или предполагаема зараза.

Заради епидемията днес Либерия постави под карантина трета засегната провинция - Лофа, в северната част на страната. Извънредно положение вече е в сила в Нигерия и Сиера Леоне. Гвинея обяви, че взима ограничителни мерки спрямо трансграничните притоци на хора.

В град Лагос, Нигерия вече има 10 регистрирани случая на ебола, предаде Ройтерс, като се позова на местни здравни власти.

Още: Колко назад е върната ядрената програма на Иран? Конкретна оценка от Пентагона

Още: "Хамас" била доволна от рамката за примирие, лидерите ѝ в чужбина се разоръжават

Всичките заразени са били в контакт с либериеца Патрик Сойър, който е припаднал на летището в Лагос на 25 юли и после е починал от ебола, поясниха здравните власти.

Медицинска сестра, лекувала либериеца, без да знае от какво е болен, също е починала вече. Сойър всъщност внесе ебола в Нигерия.

Същевременно в испанската католическа болница в Монровия, в Либерия, трети член на персонала е починал от зараза с ебола.

Новата жертва е жител на Гана, който от три години работел в лечебното заведение.

Още: Ферибот потъна край Бали, има загинали (ВИДЕО)

Още: Иран отново затваря част от въздушното си пространство

Преди това от ебола починаха директорът на болницата и монахиня от Конго.

Испански свещеник от болницата беше прехвърлен в родината си, след като стана ясно, че е заразен с ебола. Той е първият потвърден европейски случай на зараза.

Испанска монахиня от същата болница беше върната също в Испания, но засега изследвания не показват наличие на вируса в организма й.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес