Нито дума за срещата Ким-Тръмп по националната севернокорейска телевизия

12 юни 2018, 11:42 часа 2973 прочитания

Севернокорейската държавна телевизия започна излъчване на програмата си в обичайното 15:00 местно време (06:00 централно гринуичко време), но не показа снимки от срещата на върха в Сингапур между севернокорейския лидер Ким Чен Ун и президента на САЩ Доналд Тръмп. Това се случва на фона на факта, че медията имаше свои журналисти в Сингапур, предаде BBC, цитирана от БГНЕС.

Още: Трагедия в морето: Пожар на ферибот с над 280 души на борда (ВИДЕО)

Още: Путин иска да сложи край на войната: Анализатор видя признаци за това

Телевизията показа кратък клип, в който говорителка разказва за това, че Ким Чен Ун е посетил някои от забележителностите в Сингапур, без да показва снимки от неговата обиколка.

Това, което водещата каза, съвпадаше изцяло с написаното в държавния партиен вестник. В статията пише, че Ким е „посетил няколко места, докато е бил временно в Република Сингапур на 11-ти юни”.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес