Автомобилните производители в Китай може да се наложи да спрат работа през май, ако доставчиците в Шанхай и околните райони не възобновят работата си. Това заяви Хъ Сяопън, главен изпълнителен директор на китайския производител на електрически автомобили Xpeng.
Още: Още едно обвинение за сваления от власт южнокорейски президент
Още: Заради напрежението: Индия затваря въздушното си пространство за пакистански авиолинии
Нарастващите локдауни, за да се спре разпространението на настоящата вълна на COVID-19 в Китай, водят до задръствания на магистралите и пристанищата и до затваряне на безброй фабрики.
Властите в Китай се опитват да разрешат ситуацията, каза Хъ Сяопън и добави, че се надява повече правителствени служби да окажат подкрепа.
Опасенията му бяха подкрепени от изпълнителния директор на Consumer Business Group на Huawei Ричард Юй, който също предупреди за огромни икономически разходи, ако фабриките в Шанхай не могат да възобновят скоро производството. Юй каза, че всички технологични и индустриални фирми ще трябва да спрат производството през май.
Още: Иран обеси гражданин на Израел за шпионаж
Продажбите в най-големия автомобилен пазар в света отбелязаха спад през март заради строгите ковид ограничения.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Филипините сключиха нов военен пакт заради настъплението на Китай
Още: Още севернокорейци продължават да загиват във войната на Путин
Автомобилният производител Tesla Inc. също усети проблемите, свързани с ограниченията на производството.
Американският автомобилен производител спря производството в завода си в Шанхай от 28 март, което доведе до загуба на продукция от над 40 000 електромобили, според изчисления на агенция Reuters, съобщи БНР. Производственият център в Шанхай произвежда 10 000 електромобила Model Y и 6 000 Model 3 на седмица.
Компанията Nio също спря производството във фабриката си в Хъфей, Източен Китай, въпреки че на местно ниво не бяха въведени локдауни, но доставчици от други райони бяха спрели работа заради строги противоепидемични мерки.
Още: Пакистан: Индия планира да ни атакува в следващите 24-36 часа (ВИДЕО)
Производителите на автомобили в североизточните провинции на Китай пък възобновяват производството, тъй като тези региони започва да излизат от въведените преди седмици локдауни.
ОЩЕ: Най-големият автомобилен пазар в света изпадна в тотален хаос